ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPR

Adresa školy:

Základní škola a mateřská škola Bohuslavice, příspěvková organizace
Opavská 222, Bohuslavice, PSČ: 747 19
IČ: 70987122
Moravskoslezský kraj / okres OPAVA
 

Charakteristika školy:
Zřizovatelem Základní školy (ZŠ) a mateřské školy (MŠ) Bohuslavice, příspěvkové organizace je Obec Bohuslavice. Škola sdružuje základní školu, mateřskou školu (Bohuslavice a Závada), školní družinu a školní jídelnu s výdejnou.

Školní areál leží ve středu obce. Jedná se o školu pavilónového typu, která má 12 kmenových tříd a 8 odborných učeben (výpočetní technika, multifunkční učebna I. stupeň, fyzika-chemie, cizí jazyky, učebna hudební výchovy- literární výchovy, školní dílna, cvičná kuchyně, tělocvična) a prostory školní družiny. Součástí areálu je školní hřiště a prostory k hraní i relaxaci, vybavené zahradním mobiliářem.

Škola je zrekonstruovaná, nově zastřešená. Proběhla rekonstrukce všech budov základní i mateřské školy. Proběhlo zateplení budov včetně výměny všech oken, zastřešení pavilonu U2, tělocvičny a budovy MŠ, nainstalování nových tepelných čerpadel. Průběžně probíhá obnova žákovského nábytku, dokončení oprav hygienických zařízení v některých učebnách (obklady, umyvadla, zásobníky na ručníky a mýdlo) a proběhla také rekonstrukce podlahy tělocvičny. Ve výuce mají možnost žáci využít interaktivní tabule a datové projektory. Učebna výuky informatiky byla vybavena novými počítači.