ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPR

 

FOTOGALERIE Z TURNAJE VE FLORBALE 4.-5.TŘÍDA: ZDE


FOTOGALERIE Z LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKU 7.TŘÍDA: ZDE


FOTOGALERIE Z PROJEKTU NESTLÉ:  ZDE


FOTOGALERIE Z EDU DAY - MICROSOFT: ZDE

Edu day 2019

Naše škola byla vybrána na návštěvu Microsoftu v Praze. Ve středu 20. 2 2019 žáci 7. a 8. třídy jeli vlakem do Prahy na Edu day 2019. Jednalo se o akci pro učitele a studenty, která měla za úkol ukázat novinky ve vzdělávání a inovace, jež mohou učitelé ve výuce využít, a udělat tím pro žáky výuku zajímavější a pro sebe jednodušší. Nabídka byla pestrá, od přednášek pro mladší návštěvníky o Minecraft Education Edition ve výuce přes tipy a triky, jak si například ulehčit psaní a opravování testů pomocí Microsoft Forms, až po ukázku možnosti psaní digitálních zápisků pomocí aplikace OneNote. Akce se konala přímo v sídle společnosti Microsoft a umožnila nám nahlédnout do světa vzdělávacích technologií.

V průběhu konference, výstavní části a volitelných workshopů jsme si mohli vyzkoušet Minecraft, Lego, Hololens, Windows Mixed Reality, Xbox One, micro:bit či počítače Surface. Na vlastní kůži jsme vyzkoušeli virtuální realitu v praxi.  Určitě to pro všechny z nás byl přínosný a zajímavý den.                                                             Mgr. Karla Poštulková, Bc. Tomáš Hromčík


FOTOGALERIE Z MAŠKARNÍHO PLESU ZŠ: ZDE


FOTOGALERIE Z VALENTÝNSKÉHO LYŽOVÁNÍ: ZDE

Valentýnské lyžování 2019

Ve čtvrtek 14. února 2019 se žáci naší školy již tradičně zúčastnili valentýnského lyžování na Vaňkově kopci, a to ve velmi vysokém počtu 33 žáků. Je potěšující, že se rok od roku věková hranice lyžařů snižuje a tento rok se přidali i žáci druhé třídy. Přestože nám počasí moc nepřálo, od lyžování nás to neodradilo a všichni vydrželi do poslední jízdy. Součástí programu bylo i losování valentýnských dárečků, které udělaly všem radost a již teď se žáci těší na příští ročník.

Mgr. Irena Václavková / Mgr. Monika Valachová


FOTOGALERIE Z VALENTÝNSKÉ VYBÍJENÉ: ZDE


SAFER DAY 2019

Den bezpečnějšího internetu (SID) je každoroční celosvětová akce, která se konala v úterý 5. února 2019, aby pomohla podpořit lepší internet. Letošní téma "Společně pro lepší internet" vyzývá jednotlivce, aby vytvořili lepší internet. Tyto dovednosti nazýváme 4Rs: Respekt, odpovědnost, rozum a odolnost.
Naše škola sa zapojila do této akce.

Žáci 9. třídy seznamovali děti z 1. ž 6. ročníku formou prezentací, aktivit a videí, jak používat internet bezpečně, zodpovědně a s respektem.

Žáci se v hodinách dozvěděli, jak bezpečně hledat informace na internetu a jaká jsou rizika sociálních sítí. Byli seznámeni s pravidly ochrany osobních dat, jak pracovat s hesly a jak si je chránit, jaké informace je a není vhodné sdílet na sociálních sítích, komu a jaké informace mohou sdělovat či jak komunikovat se známými v prostředí internetu. Fotografie z akce můžete zhlédnout na stránkách naší školy.

Mgr. Karla Poštulková