ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPR

 FOTOGALERIE - HOLKY: SIROTCI Z NEPÁLU: ZDE
FOTOGALERIE - DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ - 3.TŘÍDA: ZDE
FOTOGALERIE - JARNÍ ZPÍVÁNÍ: ZDE

Jako každoročně, i letos proběhlo 24.4. Jarní zpívání. Rozdíl byl v tom, že jsme měli rekordní počet přihlášených dětí z 1.-4. tříd (35). Ty si připravily své písničky, které zpívaly sólo, ve dvojicích i trojicích. Za své výkony byly odměněny diplomem a sadou fixů. Jejich vystoupení se všem moc líbilo a už se těšíme na příští ročník.                                    Mgr. Zdeňka Birtková


FOTOGALERIE - DEN ZEMĚ: ZDE
Matematické soutěže

V naší škole každoročně probíhají pro talentované žáky matematické soutěže matematická olympiáda, matematický KLOKAN 2019, Pythagoriáda a matematická soutěž Pangea. Všechny  tyto soutěže absolvovali  žáci vyššího stupně i v letošním roce.

 Do okresního kola matematické olympiády postoupil Jindřich Růžička ( 8. třída), který reprezentoval naši školu v Opavě. Umístil se na krásném 19. místě ze 40 zúčastněných. Také v Pythagoriádě byli žáci úspěšní. Školní kolo úspěšně vyřešili Jindřich Růžička z 8. třídy a Ondřej Buček z 6. třídy.

Matematická soutěž Pangea

Žáci 5., 6., 7. a 8. třídy se zúčastnili matematické soutěže Pangea. Několik žáků se umístilo ve své kategorii na předních příčkách v kraji:

  • Jan Vitásek, 6. třída, 3. místo,
  • Ondřej Buček, 6. třída, 9. místo,
  • Václav Lorek, 6. třída, 17. místo,
  • Jakub Komárek, 7. třída, 24. místo,
  • Jindřich Růžička, 8. třída, 3. místo.

Jindřich Růžička jako jediný z naší školy postoupil do celostátního kola soutěže v Praze, kde bude reprezentovat ZŠ a MŠ Bohuslavice. Všem gratulujeme za vzornou reprezentaci. Jindřichovi přejeme hodně štěstí v celostátním kole.

Mgr. Karla Poštulková, Bc. Tomáš Hromčík


 
FOTOGALERIE SBĚR PAPÍRU: ZDE

 

FOTOGALERIE - FOTBALOVÝ TURNAJ 8.-9.TŘÍDA (4.místo): ZDE


FOTOGALERIE - ZÁPIS DO 1. TŘÍDY: ZDE

Zápis dětí do první třídy základní školy

Žák není nádoba, kterou je třeba naplnit, ale pochodeň, kterou je třeba zapálit.“ – Sokrates, a takovým pomyslným „zapálením“ byl pro předškoláky 10. duben, kdy pro ně nastal ten tolik očekávaný den – zápis do první třídy. Z minulých let se nám osvědčil, tzv. kolektivní zápis, takže i letos byly děti dle přání rodičů rozděleny do dvou skupin.

V úvodu všechny děti srdečně přivítala paní ředitelka a poté již děti mohly předvést všechny své znalosti a dovednosti, práci v lavicích i u tabule, samostatnou i společnou práci. Paní učitelky z mateřské i základní školy si pro děti připravily poznávání geometrických tvarů, barev, pojmy před, za, vyprávění pohádky, ale i jak děti zvládnou obratnost s míčem nebo přeskočit přes překážku. Všechny děti si zase pro paní učitelky a rodiče připravily krátkou básničku. Za odměnu si pak na památku mohly vybrat malý dáreček. Na všech 26 dětí, které se zápisu zúčastnily, se paní učitelky už moc těší.

Mgr Monika Valachová


FOTOGALERIE - OKRESNÍ FINÁLE VYBÍJENÁ: 2.MÍSTO: ZDE


FOTOGALERIE - VYBÍJENÁ 4.-5.TŘÍDA: ZDE


FOTOGALERIE - DEN S POLICIÍ ČR: ZDE


FOTOGALERIE - FLORBAL 7.-8.-9. TŘÍDA - 2.MÍSTO: ZDE


FOTOGALERIE - BATERKOŽROUTI EVVO: ZDE