ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPR

Návštěva rodilého mluvčího angličtiny na naší škole

V těchto dnech je v naší obci na faře na návštěvě dominikánský mnich a kněz z opatství Ampleforth na severu Anglie. Opatství ApleforthAbbey se nachází asi 40 km severně od Yorku a součástí kláštera je i škola, kterou navštěvuje zhruba 600 studentů ve věku 7 až 18 let.

Protože naprostá většina našich žáků se ještě nikdy nesetkala s rodilým mluvčím anglického jazyka, využili jsme této příležitosti a pozvali otce Edgara do školy. Otec Edgar postupně navštívil všechny třídy, ve kterých se vyučuje angličtina, tj. třetí až devátou, a vyprávěl dětem o místě, kde žije, tedy o svém opatství a škole, kterou tamní opatství provozuje. Byl nesmírně trpělivý a v závěru vždy odpovídal dětem na jejich dotazy, které se zejména v nejnižších třídách často opakovaly.

Přestože někdy ve svém vyprávění zabrousil i do historie Anglie a tematika tak byla pro děti místy náročná, bylo toto setkání určitě přínosem. Některé děti snad poprvé zjistily, že angličtina opravdu funguje v praxi, uvědomily si, že někdy se jinak než anglicky opravdu nedomluví, a měly radost z toho, že i jim rodilý mluvčí rozumí. A my doufáme, že tato návštěva byla pro mnohé motivací do dalšího učení.

Fotogalerie: ZDE