ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPRŠípkový podzim

I v letošním roce se naše škola zapojila již do 10. ročníku Šípkového podzimu, který obnáší sběr plodů pro zvířata v Zoologické zahradě Ostrava. Díky pilným sběračům a panu Herudkovi, který se postaral o odvoz, jsme mohli 3. listopadu odevzdat 1357 kg žaludů, a tak si opět odnést prvenství. Největší měrou k tomu přispěli žáci Kubík Patrik z 1. A se 151 kg,  Vlček Jan z 1.B se 120 kg. Do sběru se zapojilo celkem 39 dětí od 1. až po 8. třídu, kterým patří také velké poděkování.

Mgr. Irena Václavková


Vitamínový den

Dvanáctý listopad se v naší škole nesl v duchu zdravé výživy. Využili jsme nabídky MK Fruit s.r.o. z Olomouce, která je zapojena do projektu „Ovoce a zelenina do škol“ a dodává nám zdarma ovoce a zeleninu pro žáky I. i II. stupně. Zároveň nabízí doprovodné programy o zdravé výživě. Tentokrát připravili pro žáky ochutnávku čerstvě vyrobených šťáv, smoothie a pyré.

Mgr. Irena Václavková


Záložka do knihy spojuje školy 

Záložka do knihy - pro někoho možná docela obyčejná věc. Pro žáky 1.- 5. třídy je to ovšem už několik let velká výzva. Tvoří totiž záložky pro své slovenské kamarády v rámci česko-slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. V letošním roce jsme si vyměnili záložky se žáky Základní školy v Bánovcích nad Bebravou. Různými výtvarnými technikami jsme vytvořili  145 velmi pěkných a nápaditých záložek, které jsme odeslali na Slovensko. I my jsme samozřejmě obdrželi zajímavé záložky, ze kterých měly děti velkou radost. Poděkování patří všem vyučujícím, kteří se se svými žáky do projektu zapojili.

                                                                                                                                                                                    Mgr. Lenka Lasáková