ZŠ a MŠ Bohuslavice  Opavská 222
747 19, Bohuslavice okres Opava
IČ 70987122
Tel.: 553 659 960

Identifikátor datové schránky: iu4mbpi


 

informace o zpracování osobních údajů - GDPR

ZÁPIS DO 1.TŘÍDY 

Dne 5.4.2022 proběhne zápis žáků do 1.třídy. Prosíme rodiče, aby se rezervovali skrze rezervační sytém. Elektronickou přihlášku je možné registrovat od 28.3. do 4.4.2022. V případě odkladu, vyplňte žádost o odklad. V případě dotazů kontaktujte metodičku pro I. stupeň Mgr. Pavlu Riedlovou (pavla.riedlova@zsbohuslavice.cz

→ odkaz na rezervační systém:
http://zsbohuslavice.reservando.cz/#!/bookings/full/1766/2022-04-05

→odkaz na elektronickou přihlášku (je možno se registrovat od 28.3. - 4. 4. 2022)
https://aplikace.skolaonline.cz/SOL/PublicWeb/zsbohuslavice/KWE015_Prihlaska.aspx?ID=40300

→ žádost o odklad (odkaz z dokumentů pro rodiče)
https://www.zsbohuslavice.cz/Ke-stazeni/zadost%20o%20odklad.pdf?1487064052

 

 


V úterý 8.března oslavili žáci Mezinárodní den žen v retro stylu.

Tak, jak tomu bylo zvykem v době předrevoluční, tak i letos žáci deváté třídy potěšili kantorky a pracovnice školy klasickým červeným karafiátem a básní z pera budovatelského básníka.

Studenti si , stejně jako zaměstnanci školy, dali záležet s dobovým oblečením a nevědomky(či vědomě) pokryli módní výstřelky uplynulých dekád.

A aby toho vzpomínání nebylo dost, byla ve vestibulu školy založena výstava historických hudebních nosičů a přehrávačů. Žáci si tak v průběhu měsíce března mohou vyzkoušet jak se pracovalo s gramofonem, kotoučovým magnetofonem, kazetami atd.

Vyprávění učitelů o způsobu poslechu hudby “kdysi” na studenty působí téměř jako sci-fi film, ale kouzlo analogových přístrojů nepřestává působit ani na ně.

Filip Rácz

celá fotogalerie zde: FOTOGALERIE - RETRO DEN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   


FOTOGALERIE:

Recitační soutěž Opava - okrskové kolo

 

V rámci prevence navštívila naši školu 2. 12. Policie ČR. V 1. - 3. ročníku zábavnou formou objasnila paní policistka, jak se správně chovat cestou do školy i ze školy, pravidla při  přecházení vozovky nebo význam dopravních značek u školy. Celá beseda byla doprovázena řadou otázek dětí, které se dozvěděly, jak správně reagovat na kontakt s cizí osobou, při nálezu injekční stříkačky, jak se bezpečně chovat doma v nepřítomnosti rodičů apod. Za svou zvídavost byli žáci odměněni knihou “Policejní pohádky” - která je plná pohádkových příběhů s preventivním charakterem týkajících se různých situací, ve kterých se může dítko ocitnout. Pohádky jsou zakončeny poučením, jak se v dané situaci zachovat. Děti program zaujal a už se těší na další setkání. 

Mgr. Monika Valachová, metodik prevence 


Hodnocení žáků za 1. pololetí

Zdá se, že si budeme muset zvyknout na to, že školní rok nebude mít svůj pevný režim a nenadálé situace se budou dít den co den. Ani letos se neobejdeme bez věčného suplování, zástupů, karantén, změn organizace výuky, atd. Je to pro žáky i učitele únavné, nicméně už si zvykáme na nepravidelnou výuku, kdy se střídá běžná výuka ve škole s výukou distanční. Vzhledem k tomu, že máme nastaveny podmínky distanční výuky, probíhá celkem bez problémů. Žáci se naučili komunikovat prostřednictvím obrazovek počítačů a odevzdávat úkoly a zadanou práci v elektronické podobě. Pro učitele už také není nic neobvyklého hrát si na „moderátory školního vysílání.“ 

Naopak při distanční výuce zažíváme i úsměvné chvilky, kdy během vysvětlování učiva skočí paní učitelce syn či dcerka na klín, nebo se ve dveřích objeví babička se svačinkou, popř. někteří žáci celou dobu výuky klidně stráví v posteli… Snažíme se samozřejmě nastavit si pravidla a řídit se jimi, občas se ale něco takového prostě stane ☺

První pololetí školního roku máme tedy za sebou. I přes náročnou přípravu se někteří talentovaní žáci zúčastnili školních kol olympiád v různých předmětech a budou reprezentovat školu v kolech okresních. Mimo jiné proběhlo několik preventivních akcí, na druhý pokus se nám podařilo navštívit i divadelní představení, proběhla soutěž v deskových hrách a ve třídách se realizovaly různé projekty.

Výpis z vysvědčení obdrželi žáci 1. stupně 31. ledna ve škole a žáci 2. stupně se zpožděním, právě z důvodu distanční výuky. Větší nemocnost pedagogů byla příčinou vyhlášení 1 dne ředitelského volna, které bylo plynule spojeno s jednodenními pololetními prázdninami. Snad se situace s Covidem uklidní a druhé pololetí se budeme ve škole vídat pravidelně.

 Mgr. Gabriela Prchalová